"Виховуючи - навчай і розвивай,

Навчаючи та розвиваючи - виховуй;

Навчаючи, розвиваючи, виховуючи - самовдосконалюйся"

В. Сухомлинський

У ліцеї працює шкільна бібліотека, яка заснована 29 грудня 1969 року.

Бібліотекар - Колій Валентина Петрівна. Закінчила Харківське культосвітнє училище за спеціальністю - "Бібліотечна справа". Стаж роботи в ліцеї - 39 років.

Завдання бібліотеки ліцею - забезпечити інформаційні потреби користувачів, формувати навички інформаційної культури.

В бібліотеці функціонує читальний зал і абонемент. Основний бібліотечний фонд на 1 вересня 2023 року складає 16094 примірників художньої та 7961 навчальної літератури. У бібліотеці є картотека періодичних видань, тематичні картотеки, тематичні папки, фонд навчальних електронних засобів.

В бібліотеці постійно проводяться виставки нових надходжень, тематичні виставки, постійно діючі виставки, дні інформації, тематичні тижні, бібліотечні уроки, ранки, прем'єри книг, вікторини, конкурси, КВК, заходи з формування інформаційної культури учнів.

Валентина Петрівна завжди надає кваліфіковану допомогу учням ліцею, вчителям та адміністрації; доводить до відома педколективу інформацію, отриману з літературних джерел, періодичної преси.

В бібліотеці постійно проводяться консультації для вчителів ліцею.

Бібліотекар спільно з учителями-предметниками, класними керівниками, адміністрацією спрямовують свою роботу на формування бібліотечно-інформаційної грамотності школярів, тобто навчають користуватися книгою, фондами бібліотеки, її довідковим апаратом.

Бібліотека ліцею №1 тісно співпрацює з бібліотекою Шевченківського ліцею та селищною бібліотекою для дітей.

В умовах дистанційного навчання бібліотека працює в режимі онлайн, скористатися послугами офлайн можна за попередньою домовленістю із завідуючою бібліотекою в телефонному режимі.

Список програмової художньої літератури, яка є в бібліотеці ліцею для учнів 4-х класів, що сприяє формуванню читача – громадянина

1. Українські народні казки.

2. О.Пчілка «Годі, діточки, вам спати!»

3. Казкові історії та справжні факти

4. Будьмо  знайомі (оповідання) (Збірка)

5. О Олесь «Княжа Україна»

6. Г.Тютюнник «Степова казка»

7. О.Іваненко. Тарасові шляхи. (Уривки)

8. І Франко  Коли ще звірі говорили.

9. Л.Українка. Біда навчить.

10.   О. Іваненко Тарасові шляхи. (Уривки)

11.   Є. Гребінка, Л.Глібов  Байки.

12.  Копиленко. Як вони поживають.

13. Г.К. Андерсен   Казки.

14. В. Нестайко Скринька з секретом.

Протягом 2023 року бібліотечний фонд був поповнений літературою з Музею Революції Гідності.

Книгарня "Місто скульптур та муралів" подарували бібліотеці добірку цікавих творів українських та зарубіжних письменників українською мовою.

Історичну літературу бібліотеці подарував благодійник. Тема видання "Холодний яр".

Благодійний фонд "Є Книгарня" подарував твори українських письменників-класиків.